Informacje
Rząd zatwierdził limity emisji CO2
wtorek, 01 lipiec 2008
Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie przyjęcia Krajowego Planu Rozdziału Uprawnień do emisji dwutlenku węgla na lata 2008-2012. Przewidziano w nim, że polskie przedsiębiorstwa będą mogły rocznie wyemitować 208,5 mln ton CO2.
Czytaj całość...
O czystych technologiach w Brukseli
niedziela, 08 czerwiec 2008
10 czerwca odbędzie się w Biurze Regionalnym Województwa Śląskiego w Brukseli seminarium poświęcone innowacyjnym technologiom ograniczania emisji dwutlenku węgla przez przemysł energetyczny
Czytaj całość...
Zmiany klimatyczne: zatrzymać dwutlenek węgla
środa, 14 maj 2008
Sekwestracja dwutlenku węgla polega na przechwytywaniu i składowaniu gazu tak, by nie dostał się do atmosfery, gdzie powiększyłby efekt cieplarniany. W ubiegłym roku pojawiła się propozycja europejskiego prawa, które miałoby zachęcać firmy do składowania CO2. Brytyjski liberał Chris Davies przygotowuje sprawozdanie, które może nałożyć na przemysł obowiązek sekwestracji. Poseł chce, by do 2015 roku wszystkie nowe elektrownie składowały 90% emisji CO2.
Czytaj całość...
Szyszko: Polska zaskarży przyznane limity emisji do ETS
piątek, 25 maj 2007
ImagePolska zaskarży do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości sposób rozdziału kwot emisji gazów cieplarnianych na lata 2008-2012 - poinformował w piątek minister środowiska Jan Szyszko. Polska podczas negocjacji w tej sprawie z Komisją Europejską złożyła zapotrzebowanie na emisję gazów cieplarnianych średnio na poziomie 284,6 mln ton rocznie, tymczasem według algorytmu KE wyliczono nam średnioroczną emisję na poziomie 208,5 mln ton.
Czytaj całość...
Nowy projekt KPRU II
piątek, 25 maj 2007
ImageAdministrator Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji (KASHUE), w odpowiedzi na decyzję Komisji Europejskiej obniżającej Polsce limity emisji CO2 na lata 2008-2012, przygotował nowy projekt Krajowego Planu Rozdziału Uprawnień do Emisji. Zgodnie z nową propozycją Polska wnioskuje o przydział uprawnień do emisji w latach 2008-2012 w wysokości 259 692,421 ton CO2.
Czytaj całość...
Polska kontra limity CO2
poniedziałek, 21 maj 2007
ImageRząd rozważa zaskarżenie decyzji Komisji Europejskiej o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych przez Polskę. Komisja Europejska przyznała polskim przedsiębiorstwom o ponad 26 procent mniejszy limit na emisję gazów cieplarnianych na lata 2008-12, niż przewidywał plan opracowany przez nasz kraj.Zdaniem Andrzeja Kani, dyrektora departamentu energetyki w Ministerstwie Gospodarki, ograniczenie to będzie miało bardzo złe skutki dla naszej gospodarki.
Czytaj całość...
Ministerstwo zaskarży decyzje w sprawie limitów emisji do sądu UE ?
piątek, 27 kwiecień 2007
ImageResort środowiska rozważa możliwość zaskarżenia do Sądu I Instancji Wspólnot Europejskich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie przyznania Polsce mniejszych praw do emisji dwutlenku węgla w latach 2008-2012 - poinformowała w czwartek w Sejmie wiceminister środowiska, Agnieszka Bolesta. To jedno z rozwiązań branych pod uwagę w sprawie uzyskania większych limitów emisji CO2, niże te przyznane niedawno Polsce przez Brukselę.
Czytaj całość...
Szyszko: Komisja może nam zwiększyć limit emisji
środa, 25 kwiecień 2007
ImageJan Szyszko, minister środowiska, jest przekonany, że Komisja Europejska może zwiększyć limity na emisję dwutlenku węgla na lata 2008-2012 - podaje portal wnp.pl. Obecnie przygotowywane są analizy mające być podstawą polskiego odwołania. Wysokość limitów na emisję dwutlenku węgla i stanowisko Komisji Europejskiej to sprawy niezwykle ważne dla rozwoju gospodarczego, są one bardzo dokładnie analizowane - mówi minister.
Czytaj całość...
Polskie echo redukcji limitów
wtorek, 17 kwiecień 2007
ImagePo marcowej decyzji Komisji Europejskiej o przyznaniu Polsce na lata 2008–2012 prawa do rocznej emisji 208,5 mln ton CO2 zamiast postulowanych w projekcie Krajowego Planu Rozdziału Uprawnień do Emisji (KPRU 2) 284 mln ton przedstawiciele przemysłu są zaniepokojeni. Dotyczy to szczególnie energetyki, która jest największym biorcą uprawnień do handlu emisjami CO2. Ceny uprawnień do emisji będą rosły, a polskie firmy będą zmuszone je kupić albo ograniczyć produkcję.
Czytaj całość...
Rozwój gospodarczy zwiększy nasze emisje
czwartek, 12 kwiecień 2007
ImageRozwój gospodarczy Polski finansowany z unijnych środków strukturalnych i spójności przyczyni się do wzrostu emisji dwutlenku węgla, odpowiedzialnego za globalne ocieplenie klimatu, o 31 proc. - zaalarmowały w środę europejskie organizacje ekologiczne. Z ich raportu wynika, że polskie plany wydatkowania unijnych funduszy na lata 2007-13 są w sprzeczności z unijną strategią ograniczania emisji CO2, zwiększenia wydajności energetycznej i przestawienia się na energię odnawialną.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 16